main_desktope
main_mobile

 

O PROJEKCIE

Celem projektu "Od Konwersacji do Legislacji - wzmacnianie roli Dialogu Społecznego" jest budowanie i wzmocnienie udziału Związku Przedsiębiorców i Pracodawców jako reprezentatywnej organizacji pracodawców w procesach stanowienia oraz monitorowania prawa i polityk publicznych w zakresie zatrudnienia i umiejętności.  

Działania projektowe będą służyć wzmocnieniu potencjału instytucjonalnego i eksperckiego ZPP oraz branżowych i regionalnych organizacji członkowskich ZPP w tym zakresie.

Rezultatem projektu będzie podniesienie kompetencji oraz dostarczenie wiedzy i narzędzi dla przynajmniej 200 przedstawicieli partnerów społecznych zrzeszonych bezpośrednio w ZPP oraz w branżowych i regionalnych organizacjach członkowskich ZPP. Wsparcie służące wzmocnieniu potencjału instytucjonalnego i eksperckiego umożliwi organizacjom i ich przedstawicielom efektywny udział w procesach stanowienia oraz monitorowania prawa/polityk publicznych m.in. w zakresie zatrudnienia i umiejętności.

 

main_desktope
main_mobile

 


Grupę docelową projektu stanowi Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jako reprezentatywna organizacja pracodawców oraz min. 9 zrzeszonych w jego strukturach organizacji branżowych, ponadbranżowych, regionalnych - łącznie min. 10 organizacji.

 

Realizacja projektu odbędzie się poprzez wdrożenie następujących zadań:
 

  1. Przeprowadzenie 4 badań ogólnopolskich w zakresie dialogu społecznego, tj. roli partnerów społecznych w procesie legislacyjnym, zależności między dojrzałością organizacyjną (firmy, organów administracji, ale także samych partnerów społecznych) a ich zdolnością do aktywnego partycypowania w dialogu społecznym, powiązań pomiędzy poziomem dialogu społecznego, a jakością stanowionego prawa jako produktu końcowego, dobrych praktyk w zakresie konsultacji społecznych.
     
  2. Wdrażania aktywnych form konsultacji społecznych i podnoszenie kompetencji przedstawicieli organizacji dialogu społecznego, czyli:
  • organizacja 16 szkoleń wzmacniających rolę partnerów społecznych w regionach dla łącznie 400 uczestniczek/uczestników;
  • organizacja 2 ogólnopolskich konferencji dotyczących upowszechniania  wyników przeprowadzonych badań oraz znaczenia idei dialogu społecznego dla łącznie 400 uczestniczek/uczestników;
  • publikacja artykułów prasowych, upowszechniających dialog społeczny w prasie ogólnopolskiej,
  • produkcja 4 filmów edukacyjno-instruktażowych w zakresie prowadzenia i oddziaływania dialogu społecznego; 
  • organizacja 5 spotkań z organizacjami regionalnymi kreującymi wymianę dobrych praktyk, w celu wzmocnienia ich funkcjonowania w Wojewódzkich Radach Dialogu Społecznego dla łącznie dla 125 uczestniczek/uczestników.

 

 

 

Rezultatem projektu będzie rozwinięcie i wzmocnienie zdolności łącznie przynajmniej 9 organizacji pracodawców w wymiarze osobowym, organizacyjnym i decyzyjnym w zakresie prowadzenia dialogu społecznego Organizacje otrzymają wsparcie kierowane do swoich przedstawicieli (łącznie 200 przedstawicieli organizacji, niektórzy z uczestników skorzystają z różnych form wsparcia), związane z ich uczestnictwem w proc. stanowienia oraz monitorowania prawa/polityk publicznych w zakresie zatrudnienia i umiejętności, zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami w tym z zakresie. Przełoży się to na poprawę skuteczności i efektywności realizowanych działań statutowych przez grupę docelową projektu.

Projekt realizowany jest w partnerstwie: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (Lider) oraz Profiteo Group (Partner).

Dofinansowanie ze środków europejskich: 1 718 413,60 zł

Dofinansowanie ze środków dotacji celowej: 248 826,29 zł

 

W związku z realizacją projektu „Od Konwersacji do Legislacji - wzmacnianie roli Dialogu Społecznego” nr FERS.04.03-IP.06-0015/24, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (jako Beneficjent) informuje o możliwości zgłaszania do Instytucji Zarządzającej lub Instytucji Pośredniczącej podejrzenia o niezgodności Projektu lub działań Beneficjenta z Konwencją o prawach osób niepełnosprawnych sporządzoną w Nowym Jorku dnia 13 grudnia 2006 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 1169, z późn. zm.), zwanej dalej „KPON”. Sygnały, zgłoszenia lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności projektów FERS z postanowieniami KPON mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy projektów lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele), instytucje uczestniczące we wdrażaniu funduszy Unii Europejskiej, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (w każdym poniższym przypadku uznaje się zgłoszenie za przekazane w formie pisemnej):

  • poczty tradycyjnej – w formie listownej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa,
  • skrzynki nadawczej e-puap Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

DOKUMENTY REKRUTACYJNE

Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie Uczestników projektu „Od Konwersacji do Legislacji - wzmacnianie roli Dialogu Społecznego” 

Załącznik nr 2 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Od Konwersacji do Legislacji - wzmacnianie roli Dialogu Społecznego” 

PROCEDURA ZWROTU KOSZTÓW DOJAZDU 

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE 


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
ul. Nowy Świat 33, 00-029 Warszawa
NIP: 522-295-88-64
REGON: 142553074
KRS: 0000361844